Tu jesteś: Aktywna strona życia » Sporty indywidualne » Zimowe szaleństwo w Niemczech

Zimowe szaleństwo w Niemczech

Zimowe szaleństwo w Niemczech

Masz ochotę zaszaleć na stoku? Spędź ferie w Niemczech!

Każdy amator sportów zimowych choć raz powinien wyjechać do Niemiec, aby poznać tamtejsze stoki narciarskie, trasy zjazdowe oraz wiele innych atrakcji. Niemiecka infrastruktura turystyczna zachwyca bogactwem i różnorodnością usług. Przyjrzyjmy się bliżej poszczególnym kurortom narciarskim, które warto odwiedzić.

 

Garmisch Partenkirchen Zugspitze

To jedna z najpopularniejszych miejscowości turystycznych, ożywająca zwłaszcza zimą. Niedaleko kurortu wznosi się lodowiec Zugspitze, w którego górnej części położony jest malowniczy snowpark. Od południowej strony rozciągają się tereny narciarskie, trasy zjazdowe są na tyle zróżnicowane pod względem stopnia trudności, że zarówno zawodowi narciarze, jak i nowicjusze nie odejdą stąd zawiedzeni. Na Zugspitze nie ma co prawda tras przeznaczonych dla narciarzy biegowych, ale można je znaleźć w bliskim sąsiedztwie kurortu. Warto przy okazji wspomnieć, że Garmisch Partenkirchen to nie tylko kurort narciarski – również amatorzy łyżwiarstwa oraz saneczkarstwa znajdą w bogatej ofercie turystycznej coś dla siebie.

 

Breitenberg-Hochalpe

To jeden z największych kurortów narciarskich w rejonie wschodniego Allgäu. Stoki położone w pobliżu miejscowości wyposażone zostały we wszystko, co niezbędne, a trasy zjazdowe robią wrażenie. W okolicy znajduje się szkoła narciarska (mająca w swojej ofercie również instruktaże dla miłośników snowboardingu) oraz park rozrywki, w którym można zaszaleć na desce.

 

Willingen

Kurort położony jest w parku narciarskim Viessmann Winterpark Willingen. Turyści mogą wybierać między 16 wyciągami narciarskimi, które łącznie składają się na 16 km tras zjazdowych. Jest tu też wiele tras biegowych, można pojeździć na łyżwach, niedaleko miejscowości znajduje się tor saneczkarski. Amatorzy pieszych wędrówek mają do dyspozycji trasy o długości 30 km!

 

Kościerskie busy

Wszystkie te atrakcje czekają na Ciebie. Wystarczy wsiąść w kaszubski bus. Podróż autobusem jest najwygodniejszą i najtańszą opcją z możliwych. Zwłaszcza mieszkańcy województwa pomorskiego mają wiele dogodnych połączeń z Niemcami. Np. z Kościerzyny kursuje Kościerski bus. Jeśli wpiszesz w wyszukiwarkę hasła: busy zachodniopomorskie, Kościerzyna busy, Chojnice busy – w minutę znajdziesz najlepsze połączenie.

 

comments powered by Disqus