Tu jesteś: Aktywna strona życia » Sprzęt sportowy » Zimowe buty dla dzieci - na co zwracać uwagę?

Zimowe buty dla dzieci - na co zwracać uwagę?

Zimowe buty dla dzieci - na co zwracać uwagę?

Pierwszy turnus zimowych ferii szkolnych już się rozpoczął, a w związku z tym przyszła i pora na dziecięce zabawy w śniegu.

Czy cena ma znaczenie?

 

Kiedy idziemy z dzieckiem do sklepu czy też przeglądamy oferty w sklepach internetowych pierwszą rzeczą na jaką zwracamy uwagę, jest ich wygląd. Jednak zaraz po tym kierujemy swój wzrok ku cenie. I już na samym początku okazuje się, że odrzucamy dobre i porządne buty, tylko dlatego, że kosztują więcej niż chcieliśmy na nie przeznaczyć. Kryterium cenowe jest bardzo ważne, ale nie powinno być czynnikiem decydującym. Pamiętajmy, że za ceną idzie jakość. Buty kupione w hipermarkecie za 30 złotych nie będą tak trwałe jak buty, które kupimy np. za 100 złotych w sklepie sportowym. Czasem warto zainwestować więcej, ale mieć pewność, że sprawdzą się w każdych warunkach i że dziecko nie wróci z wycieczki z przemokniętymi skarpetkami i przeziębieniem.

 

Jakość wykonania

 

Kluczowe znaczenie dla nas powinna mieć jakość. Kryterium cenowe jest wybierane dlatego, że rodzice nie chcą płacić dużo pieniędzy za buty, z których nasze pociechy zaraz wyrosną. Ale pamiętajmy, że młodsi również potrzebują wygodnego obuwia, tak samo jak dorośli. Jeśli kupimy pierwszą lepszą parę o słabej jakości, na pewno dziecko będzie się buntować i nie będzie chciało ich nosić. Przy wykończeniu obuwia znaczenie ma wiele czynników, a wśród nich między innymi:

 

  • materiał - buty zimowe powinny chronić nie tylko przed zimnem i lodem, ale też przed wodą, dlatego najlepiej jeśli będą miały nieprzemakalną cholewkę. Ochroni to nie tylko delikatne stopy dziecka, lecz także buty przed niszczeniem.

  • ocieplenie - co ma obuwie na zimę? Ocieplenie. Najczęściej pojawia się ono w postaci futerka, ale jeśli mamy taką możliwość, sprawdźmy, czy pod nim kryje się też wystarczająco gruby i ciepły materiał. Jeśli cholewka nie będzie nim wyłożona, to samo futerko wiele nie da.

  • gruba podeszwa z bieżnikiem - dziecko w zimie musi zmagać się z kałużami, śniegiem, lodem, a także śliską nawierzchnią. Przed nimi może je uchronić gruba podeszwa, która zapewni ochronę przed zimnem. Do tego musi mieć odpowiedni bieżnik. Jaki on jest? Ma zróżnicowaną strukturę, a to oznacza, że poszczególne jego warstwy ułożone są w różnych kierunkach. To właśnie dzięki niemu nie ślizgamy się i jesteśmy w stanie utrzymać stabilną postawę nawet na lodzie. Jeśli ma do tego małe wypustki, które przypominają buty do piłki nożnej, to pozwolą wczepić się w ziemię.

  • sposób pielęgnacji - jest to powiązane z materiałem, ale ma bardzo duże znaczenie. Postarajmy się wybrać buty, które będzie łatwo oczyścić. Dzieci szybko i łatwo się brudzą, dlatego najlepszym wyborem są śliskie materiały lub skórzane, z których można usunąć zanieczyszczenia w 5 minut. Unikajmy natomiast butów zamszowych. Jest to najtrudniejszy rodzaj materiału względem pielęgnacji.

 

Przykładowe modele


Często idąc do sklepu mówimy, że nie ma z czego wybierać, chociaż wokół nas znajduje się przynajmniej kilkadziesiąt modeli do wyboru. Jak już mamy coś kupić, to niech się chociaż podoba dziecku i nam. Całe szczęście coraz więcej producentów obuwia decyduje się poszerzyć asortyment dziecięcy i stosuje te same technologie co w butach dla dorosłych, ale z bogatszą kolorystyką. Podczas zimy bardzo dobrze sprawdzają się buty marki Merrell, np. Snowbound Drift Mid. Ale rodzice równie chętnie kupują modele z kolekcji firmy Columbia czy Kappa. Łączą one w sobie bardzo wysoką jakość wykonania, jak i dziecięcy design - doradzają przedstawiciele ze sklepu z obuwiem sportowym e-sporting.pl. Firmy te specjalizują się w tworzeniu butów na zimę oraz butów trekkingowych czyli przeznaczonych do wspinaczki górskiej, a już samo to powinno być wystarczajacym dowodem na to, że są najlepszej jakości. A my dodamy, że do tego są w różnych kolorach, dzięki czemu każde dziecko znajdzie coś dla siebie.

 

Więcej informacji na temat butów zimowych dla dzieci znajdziesz tutaj: http://e-sporting.pl/produkty/pl/dziecko,39,5765

comments powered by Disqus