Tu jesteś: Aktywna strona życia » Sprzęt sportowy » Zalety worka na plecy

Zalety worka na plecy

Zalety worka na plecy

Ten model sprawdzi się zarówno na siłowni lub wycieczce, jak i podczas wielu innych codziennych okazji. Plecak a'la worek jest jednocześnie praktyczny i modny!

Worek plecak (o ile odpowiednio dobierze się jego fason) pasuje do wielu stylizacji. Może nawet stanowić element bardzo wyszukanego stylu.
 
Ten szczególny fason stanowi ciekawą alternatywą dla kobiecej torebki. Jest pojemniejszy i stanowczo o wiele bardziej wygodny. Pozwala także na zachowanie większej swobody ruchu, ponieważ jest założony stabilnie nie na jednym - a na obu ramionach.
 
Plecak worek, w przeciwieństwie do standardowych modeli, jest przede wszystkim lekki (sprawdźcie chociażby parametry jednego z tych modeli: https://www.brytyjka.pl/plecaki-worki-cat-45.html). Dzięki minimalistycznej konstrukcji, będzie on ważył praktycznie tyle samo, co jego zawartość. Z tego powodu plecak w stylu worka jest dobrym rozwiązaniem np. na krótki wypad za miasto. Umożliwia zabranie ze sobą niezbędnych rzeczy, a także innych przedmiotów, jakie nabyliśmy podczas podróży.
 
Wielu uczniów i studentów wybiera worek na plecy, aby odróżnić się od monotonnego stylu skupionego na mało atrakcyjnych wizualnie plecakach i dużych torbach. Worek bez problemu pomieści nawet dużą ilość książek i zeszytów. Dzięki temu, że zakłada się go na plecy, nie obciąża zbytnio swojego właściciela. Można powiedzieć, że łączy on zalety torebki (stylowy wygląd) oraz plecaka młodzieżowego (wygoda, mniejszy wysiłek podczas przemieszczania się).
 
Niestety zdecydowanym minusem tego modelu jest to, że jesteśmy zmuszeni za każdym razem zdjąć worek z pleców, aby sięgnąć do jego zawartości. W niektórych sytuacjach może stać się to bardzo uciążliwe.
 
Wiele osób zabiera ze sobą worek, gdy udaje się na siłownię, jogę, basen lub wycieczkę rowerową. Jego duża pojemność pozwala na zabranie ze sobą ręcznika, stroju na przebranie, wody do picia, kosmetyczki itp.
 
Wspomniany fason idealnie nadaje się również jako element stylizacji służbowej - zamiast np. aktówki. Dzięki dużej ładowności może posłużyć do przenoszenia dokumentów, ubioru na zmianę lub drugiego śniadania.
 
Wybierając worek na plecy, warto chwilę przejrzeć dostępne modele, fasony i kolory. Wiele z nich posiada bardzo eleganckie wykończenia. Najlepiej jest kupić worek solidny, ale jednocześnie dopasowany do naszego gustu.

comments powered by Disqus