Tu jesteś: Aktywna strona życia » Fitness » Zadbaj o formę – książki dla aktywnych

Zadbaj o formę – książki dla aktywnych

Zadbaj o formę – książki dla aktywnych

Aktywność fizyczna to jeden z gwarantów zdrowia i dobrego samopoczucia. Amatorzy nieustannie zachęcani są do podejmowania ćwiczeń w ramach różnych dyscyplin sportowych.

Zanim jednak zaczniesz regularnie trenować, sięgnij po odpowiedni poradnik. Właściwe przygotowanie teoretyczne pozwoli Ci na efektywną i bezpieczną poprawę kondycji fizycznej. Na rynku wydawniczym znajdziesz wiele ciekawych publikacji, wśród których nie została pominięta żadna forma ruchu. Szukasz dla siebie sportu idealnego? Wejdź na: http://livro.pl/ksiazki/sport-i-wypoczynek.html.

 

„Fitness z psem. Program ćwiczeń na codzienny spacer”, Hester M. Eick

Brakuje Ci motywacji, aby rozpocząć regularne treningi? Jeśli masz psa, zacznij ćwiczyć razem z nim – w końcu i tak codziennie wychodzicie na spacer. „Fitness z psem” to poradnik, w którym znajdziesz mnóstwo propozycji na wspólne treningi – zarówno siłowe, kardio, jak i sprawnościowe. Wszystkie ćwiczenia zostały przejrzyście opisane i opatrzone zdjęciami. Brzmi zabawnie? Nietypowo? Autorka książki przekonuje, że każdy pies, niezależnie od rasy i wieku może być naszym partnerem podczas ćwiczeń. Gdy poznamy jego anatomię i dowiemy się jak bezpiecznie ćwiczyć, trening z psem będzie tak samo wartościowy, jak ten wykonany solo, a przy tym pogłębi naszą więź z pupilem.

 

„Piekielnie twarda sztuka. Ćwiczenia i dieta dla zuchwałych”, Christmas Abbott, Maggie Greenwood-Robinson

Zgrabne nogi, jędrne pośladki i ładna, wysportowana sylwetka – to cele treningowe, które w większym lub mniejszym stopniu przyświecają każdej osobie aktywnej fizycznie. Jak za pomocą swojej książki pomoże nam je osiągnąć Christmas Abbott, światowej sławy gwiazda CrossFitu? Trenerka proponuje autorski plan treningowy oraz sposób odżywiania, które opracowała z myślą o zdrowym kształtowaniu idealnej sylwetki. Abbott podpowiada, co jeść, aby zgubić zbędne kilogramy i wysmuklić sylwetkę. Przedstawia ćwiczenia, które efektywnie spalają tłuszcz i wzmacniają mięśnie. Przekonuje, że dążenie do perfekcji nie ma nic wspólnego z głodzeniem się i spoglądaniem na zdjęcia wychudzonych modelek.

 

„Joga bez napinki”, Dorota Mrówka

Podręczników na temat jogi znajdziemy w księgarniach całą masę. Tytuł książki Doroty Mrówki na pewno wyróżnia tę pozycję z pozostałych. I na tytule się nie kończy. Autorka pisze ją z perspektywy kobiety, która ma za sobą lata życia w ciągłym napięciu. Życia pozbawionego ruchu i wewnętrznego spokoju, które zmieniło się właśnie dzięki jodze. „Joga bez napinki” to coś więcej niż mapa pozycji i nauka prawidłowego oddychania. To także poradnik, który powie Ci, jak dzięki jodze walczyć ze stresem i dokonywać lepszych wyborów. Przedstawia zasady filozofii jogi, pokazuje na czym polega bezpieczna joga i po jakie sprzęty sięgać. Zawiera mnóstwo wskazówek. Z jednej strony bardzo konkretnych, dotyczących odpowiedniego ubioru czy savior-vivre jogina. Z drugiej, pokazujących jak osiągnąć duchową równowagę i jak uczynić jogę swoim sposobem na życie. 

comments powered by Disqus