Tu jesteś: Aktywna strona życia » Sporty drużynowe » Zabawy dla dzieci - niezapomniane gry zespołowe

Zabawy dla dzieci - niezapomniane gry zespołowe

Zabawy dla dzieci - niezapomniane gry zespołowe

Interakcja maluchów z innymi ludźmi jest bardzo ważna dla ich rozwoju. Zorganizujmy więc dla dzieci czas na zabawy w gronie rodziny i przyjaciół. Oto niezapomniane gry zespołowe, dzięki którym te chwile pozostaną na długo w ich pamięci.

Gdzie jest moje dziecko?

Świetna zabawa dla dzieci, angażująca jednego z rodziców. Sprawdzi się podczas wspólnych pikników czy wypadów do parku. Najlepiej, aby w zabawie brały udział minimum trzy zespoły. Dzieci ustawiają się w grupce, a ich mamy kawałek dalej. Kobietom zawiązuje się oczy. Na hasło „start” muszą dotrzeć do wołających je pociech i po omacku odnaleźć swoje dziecko w tłumie innych. W kolejnej rundzie mogą brać udział ojcowie bądź inni chętni do zabawy członkowie rodziny. Emocje gwarantowane!

 

Zbijanego

Każdy z nas w dzieciństwie grał w „zbijaka”. To gra, która nie wymaga zapamiętania wielu trudnych zasad i będzie ekscytująca dla dzieci w niemalże każdym wieku. Przygotowujemy miejsce – może to być boisko, kawałek ogrodzonego podwórka czy inna przestrzeń z umownie ustalonymi granicami. Ważne, aby teren został podzielony na połowę. Dzieci losują drużyny, a zadaniem każdej z nich jest zbicie przeciwników z drugiego pola piłką. Oczywiście musi być to piłka miękka, gąbkowa albo gumowa, aby nikomu nie stała się krzywda. Wygrywa ta drużyna, której ostatni zawodnik zostanie na boisku.

 

Balony z wodą

To zdecydowanie rozrywka na gorące, letnie dni. Liczba dzieci musi być parzysta. Aby zabawa się udała, potrzebujemy minimum 4 ochotników. Ustalamy tor – najlepiej, aby była to droga bez wybojów i ostrych zakrętów. Dzieci łączą się w pary i stają na starcie, tyłem do swojego partnera. Wkładamy pomiędzy ich plecy balony wypełnione wodą. Wygrywa ta para, która pierwsza dotrze z balonem do mety.

 

Sałatka owocowa

Zabawa dla dzieci w młodszym wieku, dla minimum 4 uczestników. Dzielimy dzieci na drużyny i określamy je nazwami owoców – na przykład gruszki, jabłka, banany, pomarańcze. Sadzamy je w rzędach na okręgu, a sami stajemy na środku i zaczynamy mieszać naszą sałatkę, rzucając hasła: banany i jabłka, pomarańcze i gruszki itp. Dzieci z danego "owocu" muszą zamienić się jak najszybciej miejscem. Na hasło "sałatka owocowa" wszystkie drużyny powinny znaleźć się na innych miejscach.

 

Kalambury

Klasyczna zabawa, w której może uczestniczyć cała rodzina. Należy przygotować karteczki z tytułami dziecięcych bajek, nazwami kreskówkowych bohaterów itd. Dzielimy uczestników na dwie drużyny  i pokazujemy sobie śmieszne miny, wydajemy szalone odgłosy, przypominające świnkę Papę, Kaczora Donalda czy Maszę i Misia. Warto spisywać punktację drużyn, aby zabawa mogła być porzucona i rozpoczęta w dowolnym momencie.

 

Podsumowując

Wybierając zabawy dla naszego dziecka, starajmy się dopasować aktywność do wieku i umiejętności zainteresowanych. Zabawy dla dzieci to sposób na integrację z najbliższymi i przyjaciółmi, a także na naukę nowych rzeczy.

comments powered by Disqus