Tu jesteś: Aktywna strona życia » Sporty ekstremalne » Wyścigi Formuły 1 – ekstremalna prędkość

Wyścigi Formuły 1 – ekstremalna prędkość

Wyścigi Formuły 1 – ekstremalna prędkość

Sporty ekstremalne, takie jak skok ze spadochronem, skok na bungee, wspinaczka górska oraz wyścigi samochodowe, zyskują coraz większą popularność wśród wielbicieli aktywności o podwyższonym poziomie ryzyka. Uprawianie sportów ekstremalnych wyzwala adrenalinę i hormony szczęścia.

Przejażdżka bolidem, czyli samochodem Formuły 1

Marzenie każdego miłośnika wyścigów Formuły 1 o ekstremalnie szybkiej przejażdżce może się ziścić dzięki nabyciu vouchera na przejazd sportowym samochodem w roli kierowcy lub pasażera. Jazda odbywa się na specjalnym torze wyścigowym, na którym kierowca może wypróbować maksymalne możliwości sportowego auta. Dodatkowym atutem przejażdżki jest to, że wiele torów wyposażonych jest w liczne atrakcje w postaci przeszkód, jak np. kurtyny wodne. Wyścigi formuły 1 są wielkim wydarzeniem sportowym dla wszystkich wielbicieli motoryzacji. Towarzyszą im agresywny ryk silników pojazdów rozwijających ekstremalną prędkość, silne emocje i prawdziwa atmosfera walki na torze wyścigowym. Voucher na przejazd samochodem sportowym odbywa się legendarnymi i klasycznymi autami, jak np. Ferrari, Lamborghini czy Subaru. W ofercie dostępne są bolidy, czyli samochody Formuły 1, co sprawia, że uczestnik przejazdu może poczuć się jak zawodowy kierowca na wyścigach Formuły 1. 

 

Jak wygląda wyścig Formuły 1?

Współczesne samochody Formuły 1 nazywane są potocznie bolidami. Są to jednomiejscowe samochody wyścigowe rozwijające ekstremalną prędkość, posiadające odsłonięte koła (wysunięte poza profil kokpitu). Kokpit jest miejscem stanowiącym centrum kierowania bolidem, w którym zasiada kierowca. Kabina kokpitu konstruowana jest z włókien węglowych, które gwarantują ochronę kierowcy w razie wypadku. Przed startem uczestnicy wyścigu wykonują tzw. okrążenie formujące, nazywane również rozgrzewkowym. Bolidy wykonują jedno okrążenie z wyznaczonych miejsc startowych, a po przejechaniu całego toru ponownie zajmują miejsca na starcie. W jednosekundowych odstępach zapala się 5 czerwonych świateł. Gdy wszystkie zgasną, rozpoczyna się wyścig Formuły 1. Liczba okrążeń wykonywanych w trakcie wyścigu jest uzależniona od długości toru wyścigowego. Firmy oferujące przejazdy sportowymi samochodami w swojej ofercie posiadają samochody przypominające bolidy, które rozwijają prędkość do 300km/h. Dzięki temu uczestnik przejażdżki może poczuć się jak w Formule 1.

comments powered by Disqus