Tu jesteś: Aktywna strona życia » Sporty ekstremalne » Wspinaczka ściankowa alternatywą dla siłowni – pierwsze kroki na panelu

Wspinaczka ściankowa alternatywą dla siłowni – pierwsze kroki na panelu

Wspinaczka ściankowa alternatywą dla siłowni – pierwsze kroki na panelu

Trening ogólnorozwojowy to dla każdego biegacza sprawa bardzo ważna. Nie ogranicza się on do biegania i trenowania nóg. Cały organizm powinien zostać dostosowany do wzmożonej aktywności.

Wspinaczka ściankowa - rozwój całego ciała

Treningi na siłowni, które przybierają różne formy, przynoszą szereg rozlicznych korzyści, poprawiają posturę i pozwalają ją zachować nawet w czasie długiego biegu. Niestety ćwiczenia na siłowni są po prostu nudne. Powtarzane serii skłonów czy brzuszków to praca monotonna, której wiele osób nie będzie chciało się podejmować. Wspinaczka na sztucznej ścianie nie będzie dawać takich efektów jak ćwiczenia na siłowni. Ale w czasie wspinania pracuje właściwie całe ciało, dlatego taka forma ćwiczeń może być świetnym rozwiązaniem, jeśli chcemy przygotować się do biegania. Nowe trudności, nowe poziomy wspinania to jakaś motywacja dla każdego.

wspianczka - trening

Wspinaczka bez zabezpieczenia, z zabezpieczeniem - co wybrać?

Wspinaczka jest postrzegana jako sport ekstremalny. Ale tylko ta skalna czy lodowa, zwłaszcza jeśli nie mamy żadnej asekuracji. Wspinaczka ściankowa nie niesie nie wiadomo jak dużego ryzyka, jeśli tylko zachowamy zdrowy rozsądek i podstawowe zasady bezpieczeństwa. Ryzyko kontuzji również będzie właściwie minimalne.

 

Wspinaczka - także dla początkujących

Wspinaczka to dobry sport praktycznie dla każdego, choć osoby z nadwagą mogą mieć na początku pewne problemy. Ci, którzy wspinaczką ściankową zajmują się profesjonalnie, mają na ogół doskonałe sylwetki, co ma niemałe znaczenie w tej dziedzinie sportu. Dla początkujących wspinaczka ściankowa jest szansą na nabycie i rozwijanie umiejętności wspinania się, co przełoży się oczywiście na poprawę kondycji fizycznej.

 

Wspinaczka - jak zacząć?

Do wspinaczki ściankowej nie będziemy potrzebować żadnego sprzętu. Na początek wystarczą nam chęci. Na pewno trzeba wybrać odpowiednie buty i takie ubranie, które będzie dawało nam możliwość wygodnego poruszania się i nie będzie krępowało ruchów. Koszt wejścia na większość ścianek to kilkanaście złotych. Można także zdecydować się na kurs instruktażowy, który kosztuje 200-300 złotych.

wspianczka ściankowa

Wspinaczka - koszty własnego sprzętu

Na wspinaczkę ściankową można się wybrać z własnym sprzętem. Bez wątpienia jest to dobra opcja dla tych osób, które zamierzają się z tym sportem na dobre zaprzyjaźnić. Koszt uprzęży to około 150 złotych. Warto oczywiście wybierać dobry jakościowo, certyfikowany sprzęt, który będzie się od strony praktycznej dobrze sprawdzał i spełni nasze oczekiwania.

Sprawdź inne ciekawe dyscypliny sportu; wejdź na http://sportowyszal.pl/ i zmień swój punkt widzenia.

comments powered by Disqus