Tu jesteś: Aktywna strona życia » Fitness » Trening na spacerze – jak ćwiczyć z wózkiem?

Trening na spacerze – jak ćwiczyć z wózkiem?

Trening na spacerze – jak ćwiczyć z wózkiem?

Jeśli chcemy po ciąży wrócić do formy i znów poczuć się atrakcyjne i pełne energii, nie powinnyśmy unikać aktywności fizycznej. Przeciwnie – sport bardzo dobrze wpływa na funkcjonowanie organizmu młodej mamy, a gdy ta dobrze się czuje, poprawia to również rozwój i samopoczucie jej pociechy.

Jedną z okazji do uprawiania sportu jest spacer, który może, ale wcale nie musi ograniczać się do spokojnego przemierzania okolicy na piechotę.

 

Sprzęt

Najpierw zastanówmy się nad tym, jaką dyscyplinę zamierzamy uprawiać. Jeśli nasza aktywność ma ograniczać się do spacerów (w czym, nawiasem mówiąc, nie ma nic złego) sprawdźmy, jakie wózki spacerowe okażą się najlepiej dopasowane do wzrostu naszego i naszej pociechy. W tym celu nie musimy nawet wychodzić z domu – na stronie http://askot.pl/kategoria-produktu/wozki/spacerowe/ znajdziemy dokładny opis każdego wózka wraz z jego przeznaczeniem.

Jeśli natomiast mamy nieco większe ambicje, np. bieganie lub jazda na rowerze, rozejrzyjmy się za wózkiem zabudowanym, który umożliwi jednoczesne uprawianie tych dyscyplin i kontrolowanie, co się dzieje z dzieckiem. Uwaga – bieganie i jazda na rowerze podczas spaceru jest dozwolone, ale tylko wtedy, gdy dziecko osiągnie już odpowiedni stopień rozwoju. Aktywności te należy wprowadzać stopniowo.

 

Siłownie terenowe

W parkach pojawia się coraz więcej przyrządów służących do treningu na świeżym powietrzu. Możemy je z powodzeniem wykorzystać również podczas spacerów z maluchem. Świetnie sprawdzają się tu wózki 2 w 1, gdzie możemy szybko zamienić siedzisko w gondolę. Część dzieci bardzo łatwo zasypia w trakcie spaceru, jeśli z naszym jest podobnie, wykorzystajmy to, stawiając wózek obok terenowego orbitreka i zaserwujmy sobie kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt minut ćwiczeń.

 

Ćwiczenia z użyciem wózka

Istnieje również wiele ćwiczeń, w których wózek nie tylko nie przeszkadza, ale wręcz pomaga. Gdy dziecko zaśnie, możemy się zatrzymać i wykonać kilka ruchów rozciągających, skłonów, wymachów, wykorzystując rączkę wózka jak poręcz w salonie fitness. W internecie znajdziemy liczne przykłady konkretnych ćwiczeń i całe spacerowe programy – nic nie stoi na przeszkodzie, aby z nich skorzystać.

comments powered by Disqus