Tu jesteś: Aktywna strona życia » Sporty drużynowe » Transmisja live przez internet - to lepsze niż telewizja!

Transmisja live przez internet - to lepsze niż telewizja!

Transmisja live przez internet - to lepsze niż telewizja!

Z roku na rok kryzys telewizji coraz bardziej się pogłębia. Straty są redukowane poprzez zwiększanie bloku reklamowego, co jeszcze bardziej przyczynia się do utraty widzów na rzecz sieci. Kolejnym gwoździem do trumny może okazać się ogólnodostępność transmisji live.

Do niedawna jeszcze transmisje live były rzadkością w internecie. Obserwujemy jednak wschodzący trend, który zapewne będzie rozwijał się z coraz większym impetem. Tego rodzaju transmisje zaczęły się najpierw od emitowania różnych wydarzeń sportowych. Przyczyniły się do tego z pewnością płatne kanały telewizyjne, które zachęciły amatorów "darmochy" do szukania rozwiązań w internecie. Transmisje live są zawsze gorącym tematem w okresie ważnych wydarzeń sportowych, jak finał turnieju piłki nożnej czy popularne mecze koszykówki ligi NBA. Do wyboru coraz częściej mamy płatne kanały, które odznaczają się wyższą jakością, niż darmowe transmisje. Dzięki opłaceniu kanału, nie musimy martwić się o problemy techniczne czy niską jakość przekazu. Darmowe transmisje niestety najczęściej są przepełnione oraz mają tendencję do licznych komplikacji, co przeszkadza nam w swobodnym oglądaniu wybranego przez nas materiału. 

Konkurencja na tym polu cały czas się rozwija. Istnieją w sieci różne wątki na forach, poprzez które użytkownicy wymieniają się doświadczeniami związanymi z transmisjami live. Forumowiczom zależy głównie na porównaniu, które dostępne w internecie transmisje na żywo są darmowe i w najwyższym stopniu jakościowe. Na dzień dzisiejszy pomimo dynamicznego rozwoju, wciąż trudno znaleźć jedno źródło, które spełniłoby zapotrzebowanie na tego typu usługi. Konwencjonalne oglądanie, przykładowo wydarzenia sportowego w telewizji, wciąż jest stabilniejszą i spokojniejszą formą obejrzenia spektaklu. Rozwój platform transmisji online należy w przyszłości wiązać z kosztem abonamentu, jeśli chcemy oczekiwać tej samej jakości, jaką cechuje się tv. 

Ciekawą formą i stabilną na dzień dzisiejszy są programy publicystyczne dostępne poprzez choćby kanał youtube. Różnego rodzaju blogerzy oraz publicyści oferują nam wywiady ze sławnymi osobistościami właśnie w tej postaci. Aktualnie jest najlepsza forma korzystania z transmisji live.

comments powered by Disqus