Tu jesteś: Aktywna strona życia » Sporty indywidualne » Tradycyjna odmiana kolarstwa

Tradycyjna odmiana kolarstwa

Tradycyjna odmiana kolarstwa

Kolarstwo szosowe należy do najstarszych odmian tej dyscypliny, która polega na ściganiu się na specjalnych rowerach szosowych.

Wyścigi odbywają się na zwykłych drogach publicznych. Dany sport cieszy się ogromną popularnością na całym świecie, dlatego też zawody szosowe rozgrywane są regularnie w rozmaitych miejscowościach. 

Kolarstwo szosowe to tradycyjna dyscyplina, która może być zarówno jednoetapowa, jak i też składać się z wielu etapów. Bez względu jednak na rodzaj zawodów, wszyscy kolarze korzystają z profesjonalnie zaprojektowanych do tego sportu rowerów szosowych. Rowery szosowe cechują się wyjątkowo lekkimi i wąskimi kołami. Ich specyficzna konstrukcja wymusza aerodynamiczną, pochyloną postawę, która pozwala kolarzom na wykonywanie niezwykle precyzyjnych manewrów. Budowa rowerów szosowych i ich niska masa umożliwiają na osiąganie olbrzymich prędkości, jednak jazda rowerem tego typu jest możliwa wyłącznie na bardzo gładkich nawierzchniach. Specyfika kół i pochylona pozycja za kierownicą przekładają się na niski poziom komfortu zawodników, ale zapewniają im za to bardzo istotny w wyścigach opór poruszania się w minimalnym stopniu.

Zakłady na żywo stają się coraz bardziej popularną formą obstawiania, którego dokonuje się w trakcie trwania konkretnego wydarzenia sportowego. Jest to stosunkowo nowa forma typowania zakładów, która została stworzona przez bukmacherów z myślą o przyciągnięciu jeszcze większej ilości osób prognozujących wyniki. Niewątpliwą zaletą tego rodzaju obstawiania jest możliwość dokonywania zakładu bazując na zachowaniu uczestników danego wydarzenia. W rezultacie możemy dokonać bardzo szybkiej weryfikacji naszego zakładu, co nie jest możliwe w przypadku tradycyjnego typowania. Istnieją serwisy, na których można obstawiać zakłady w różnych dyscyplinach sportowych. Wystarczy jedynie dostęp do Internetu i sprawny komputer, ponieważ w przypadku zakładów typowanych drogą internetową nie ma konieczności wychodzenia z domu. Warto jednak wiedzieć, iż prognozując wyniki na żywo nie mamy zbyt wiele czasu na zastanowienie się nad trafnością naszego wyboru, dlatego też nie każdy decyduje się na typowanie zakładów na żywo.

comments powered by Disqus