Tu jesteś: Aktywna strona życia » Sporty indywidualne » Sport w Niemczech: miejsca i obiekty

Sport w Niemczech: miejsca i obiekty

Sport w Niemczech: miejsca i obiekty

W Niemczech amatorzy sportu mają wiele możliwości. Zarówno wielkie metropolie, jak i małe miasteczka obfitują w różnego rodzaju sportowe atrakcje turystyczne.

Turystyka jako taka stoi w Niemczech na bardzo wysokim poziomie. Tyczy się to również atrakcji sportowych, których tutaj nie brakuje. Najwięcej możliwości oferują wielkie miasta, takie jak Berlin, Monachium czy Zagłębie Ruhry. Ale również mniejsze miejscowości mają sporo do zaoferowania. W poniższym artykule skupimy się na najbardziej popularnych formach rekreacji oraz miejscach, w których można uprawiać amatorsko sport.

 

Wynajem łódek i łyżwiarstwo

W letnich miesiącach dużym powodzeniem wśród turystów cieszą się spływy kajakowe i jeziora: Strandbad Wannsee, Neuer See w Tiergarten czy też Schlachtensee. Można w tych miejscach wynająć łódkę lub kajak i udać się w szalony rejs po jeziorze. Na amatorów łyżwiarstwa czekają profesjonalne lodowiska w Eissporthalle Berlin, Jaffestrasse, Eissstadion Berlin-Wilmersdorf czy Fritz-Wilding-Strasse 9, dostępne nawet w upalne lipcowe dni.

 

Bieganie

Również miłośnicy biegania nie poczują się zawiedzeni. W Berlinie najlepiej biega się w Tiergarten za Stacją Zoo. Innym dogodnym, a także niesłychanie malowniczym miejscem jest rejon znajdujący się na południu Berlina, nieopodal hali widowiskowej Tempodrom, na który składają się ustronne polanki położone nad ciągnącym się przez kilka kilometrów strumieniem.

 

Narciarstwo

W stolicy Niemiec znajduje się aż pięć stoków narciarskich. Jeśli nigdy jeszcze nie jeździłeś na nartach, możesz się tutaj tego nauczyć, oczywiście z pomocą profesjonalnych instruktorów. Obiektem cieszącym się ogromną popularnością jest zwłaszcza stok Teufelsberg, na którym lekcje jazdy trwają dzień i noc.

 

Pływalnie

A może lubisz pływać? Pływalnie w Niemczech są niezwykle rozbudowane, można się wprost zakochać w tych przestronnych i dobrze wyposażonych akwenach. Koniecznie zwiedź Bad am Spreewaldplatz – to jeden z najbardziej widowiskowych krytych basenów w Niemczech. Dodatkowym atutem tego miejsca jest duża i wygodna sauna.

 

Przewozy do Niemiec

Chciałbyś skorzystać z tych wszystkich dostępnych w Niemczech form rekreacji? Wystarczy zorientować się, gdzie w Twojej okolicy kursują busy do Niemiec – i udać się w podróż. Wiele firm transportowych oferuje przewóz osób po niskiej cenie.

 

comments powered by Disqus