Tu jesteś: Aktywna strona życia » Sporty ekstremalne » Paintball – gdzie i za ile?

Paintball – gdzie i za ile?

Paintball – gdzie i za ile?

Gdzie najlepiej udać się w naszym kraju na paintball? Ile kosztuje taka rozrywka? Robimy przegląd najpopularniejszych miejsc i podpowiadamy!

Paintball już od jakiegoś czasu cieszy się w Polsce popularnością, więc i obiektów do rozgrywania scenariuszy wojennych jest całkiem sporo. Szukając miejsc do gry na własną rękę możemy się jednak nieco rozczarować, gdyż nie wszędzie można używać nabojów z farbą, a i przygotowanie takiego terenu do gry nie jest sprawą łatwą. Wybierając pole do gry przygotowane przez specjalistów w tym zakresie mamy pewność, że rozgrywka będzie się odbywać na najwyższym poziomie, a także z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa. Na takim placu boju nie może zabraknąć bunkrów, wszelkiego rodzaju kryjówek, przeszkód i baz.

 

Gdzie zagrać w paintball w Polsce?

W tym momencie za jeden z chętniej odwiedzanych placów do gry uznawany jest Biskupin na Dolnym Śląsku, gdzie na powierzchni ponad jednego hektara nie brakuje właściwie niczego, co sprawia, że miejsce do gry utrzymane jest na najwyższym poziomie. Popularnością cieszą się także inne pola, położone na terenie całego kraju: w Tarnobrzegu, Poznaniu, Wrocławiu czy Radomsku. Rozglądając się za miejscem do gry zwróć uwagę na to, czy w pobliżu jest też wypożyczalnia sprzętu. Nikt bowiem nie kupuje dość drogiego sprzętu na swój pierwszy paintballowy raz, bo najzwyczajniej w świecie może się okazać, że to nie zabawa dla niego. Na większe pola śmiało możemy wybrać się ekipą dwudziestoosobową, gdyż obecne tam wypożyczalnie są w stanie zaopatrzyć właśnie taką liczbę graczy.

 

Ceny gry w paintball

W całej Polsce ceny są podobne. Za wypożyczenie całego zestawu, na który składa się mundur, maska oraz marker, zapłacimy do 20 zł. Zwykle w cenie takiego zestawu mamy wliczone pierwsze 100 kulek, za każde kolejne 100 kulek płacimy nie więcej, niż 7 zł. Wiadomo, że im większa impreza, tym - w przeliczeniu na indywidualnego gracza - koszty maleją. Praktycznie wszystkie firmy działające w naszym kraju oferują dojazd ze sprzętem we wskazane miejsce i dodatkowo przygotowanie terenu do gry.

comments powered by Disqus