Tu jesteś: Aktywna strona życia » Sporty ekstremalne » Nurkowanie w Europie

Nurkowanie w Europie

Nurkowanie w Europie

Miłośnicy podwodnych emocji nie muszą przemierzać dziesiątek tysięcy kilometrów by znaleźć atrakcyjne miejsca do realizacji swojego hobby. Wystarczą dwie - trzy godziny lotu lub kilkanaście godzin jazdy samochodem.

1. Hermanice, Czechy

Za południową granicą, 230 km od Krakowa, znajduje się kamieniołom łupkowy o głębokości do 36 m. Pod wodą znaleźć można takie atrakcje, jak duży keson, pompa, samochód, studnia. Baza nurkowa położona w pobliżu oferuje możliwość nabicia butli, noclegi i posiłki.


2. Horka, Niemcy

Zalany kamieniołom na terenie byłej NRD charakteryzuje się krystalicznie czystą wodą o przejrzystości do 15 metrów. Dzięki temu można podziwiać liczne atrakcje - pozostałości budynku, stół z pełną zastawą, plastikowe rekiny, duże głazy, sporo ryb. W odległości 50 metrów znajduje się camping z jadalnią i baza nurkową.


3. Scapa Flow, Szkocja

Raj dla miłośników wraków. Liczne pozostałości Cesarskiej Floty z I Wojny Światowej oferują niesamowite przeżycia. Stosunkowo niewielka głębokość umożliwia dłuższe ich zwiedzanie. Można też nurkować przy skalnych klifach lub w towarzystwie fok. Atrakcyjność miejsca powoduje, że rezerwacje w Stromness, skąd wypływają łodzie nurkowe, trzeba robić z dużym wyprzedzeniem.


4. Teneryfa, Hiszpania

Idealne miejsce tak dla nowicjuszy, jak i doświadczonych nurków. Bujna rafa, ciepła woda, bogactwo podwodnej fauny a przede wszystkim wrak Condesito, spoczywający ok. 3 km. od portu Las Galletas.


5. Nicea, Francja

Miejsce narodzin nurkowania z butlą (pierwszy klub założono w 1930 roku). Temperatura wody dochodzi do 28 stopni. Na głębokości 42 metrów można zobaczyć wrak samolotu (zatoka Villefranche). Z kolei przy La Formigue niewątpliwym przeżyciem jest wizyta w podwodnym zatopionym mieście, które powstało w latach 60. podczas 7 tysięcy nurkowań.


6. Gozo, Malta

Położona 20 min. promem od Malty wyspa przyciąga niskimi cenami i dużą widocznością w wodzie. A jest co oglądać - wrak M.V.Rozi, ośmiornice, barakudy, delfiny, a ponadto niespotykane formy skalne i nietypowe ukształtowanie dna.

comments powered by Disqus