Tu jesteś: Aktywna strona życia » Sporty indywidualne » Nauka jazdy na nartach – kiedy zacząć i jak wygląda proces nauki?

Nauka jazdy na nartach – kiedy zacząć i jak wygląda proces nauki?

Nauka jazdy na nartach – kiedy zacząć i jak wygląda proces nauki?

Jeździć na nartach można zacząć zawsze. Równie częstym widokiem na stoku są małe dzieci w towarzystwie instruktorów, jak i dorośli.

Dlatego, jeśli marzy się wam białe szaleństwo wraz z pociechami, to nie bójcie się, szkoła nauki jazdy na nartach oferuje zajęcia dla osób w każdym wieku. Ponadto na początek nie musicie mieć swojego sprzętu, wszystko dostaniecie na miejscu.

 

Kiedy zacząć – przedszkole narciarskie zaprasza

Zacząć możecie, kiedy tylko zechcecie. Aby wasza latorośl jeździła płynnie i pewnie na nartach najlepiej oczywiście zacząć od najmłodszych lat. Małe dzieci uczą się szybciej, mniej boją się przewróceń, prędkości a ich upadki są mniej bolesne. Dorośli z kolei boją się głównie złamań, bo jak wiadomo urazy na nartach się zdarzają. Idealnym miejscem dla dzieci jest przedszkole narciarskie, które stworzone jest dla najmłodszych fanów narciarstwa. Tam nasze pociechy mogą uczyć się pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, a także w grupie. Podglądanie innych dzieci zawsze pomaga w nauce i sprawia, że dzieciaki mają motywację, by więcej ćwiczyć. Przedszkola te ponadto oferują zajęcia na tak zwanych oślich łączkach, czyli dużo mniejszych i bardzo łagodnych zjazdach. Nie przeszkadzają innym zjeżdżającym, a inni nie przeszkadzają dzieciom. Jeśli chcemy zapewnić dziecku komfortowe warunki do nauki, możemy wynająć instruktora na wyłączność.

 

Czy muszę mieć swój sprzęt? - początki nauki z wypożyczalnią nart

Kupno całego oprzyrządowania narciarskiego dla dzieci jest bardzo drogie. Narty, buty, gogle, kurtka, rękawiczki, kask. Wszystko to sporo kosztuje, dziecko bardzo szybko wyrasta, a ponadto nigdy nie mamy pewności, że akurat ten sport spodoba się naszemu dziecku. Dlatego nie warto kupować sprzętu. Jest to po prostu nieopłacalne. Dużo wygodniejszym sposobem jest skorzystanie z wypożyczalni. Znajdują się one przy każdej dobrej szkole narciarstwa. Pracujący tam specjaliści dobiorą wszystko (od nart po rękawiczki) odpowiednio do wieku, wzrostu i umiejętności naszego dziecka.

 

Reasumując, zacząć możesz zawsze, natomiast dziecku pozwól jak najwcześniej. Wszystko czego potrzebujesz, znajdziesz tuz przy stoku w profesjonalnej szkole jazdy na nartach.

Aby rozpocząć narciarską przygodę zapraszamy do szkoły narciarskiej BC CROSS w Wiśle.

 

comments powered by Disqus