Tu jesteś: Aktywna strona życia » Sporty ekstremalne » Nauka jazdy na nartach - gdzie pojechać, co ze sprzętem i jak się uczyć?

Nauka jazdy na nartach - gdzie pojechać, co ze sprzętem i jak się uczyć?

Nauka jazdy na nartach - gdzie pojechać, co ze sprzętem i jak się uczyć?

Na naukę jazdy na nartach nigdy nie jest za późno. Rozpocząć można w każdym wieku, a kluczem do sukcesu są dobre chęci, motywacja oraz profesjonalni instruktorzy narciarstwa. Mimo iż sport ten może się wydawać karkołomny i bardzo kosztowny, to jednak jest prawdziwą przyjemnością.

Od czego zacząć? Szkoła narciarska Wisła

Oczywiście na początku potrzebny jest sprzęt. Nie warto zaczynać od jego kupna. Kiedy dopiero się uczymy, pierwszym miejscem do odwiedzenia jest oczywiście wypożyczalnia nart. To właśnie tam doświadczona i wykwalifikowana ekipa dobierze dla nas odpowiednie narty, wiązania i cały sprzęt, dzięki któremu będziemy mogli zacząć przygodę z tym sportem.

Kolejnym krokiem jest wybór instruktora. W szkołach narciarskich pracują wykwalifikowani instruktorzy, którzy mogą nauczyć jeździć każdego: dzieci, dorosłych, osoby starsze. Bardzo często wielu ludziom wydaje się, że nie potrzebują instruktora. Myślą, że wystarczy założyć narty i zjeżdżać. Nic bardziej mylnego. Bardzo łatwo możemy sobie zrobić krzywdę, zrazić się i wykształcić w sobie złe nawyki. Wszystko to skutkować będzie tym, że stanowić będziemy zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych użytkowników stoku. Instruktorzy narciarstwa dbają przede wszystkim o bezpieczeństwo.

 

Gdzie zacząć naukę? Wypożyczalnia nart przy każdym stoku

Najlepszym w Polsce miejscem do rozpoczęcia nauki jest Beskid Śląski. Niskie góry, bardzo dobrze przygotowane stoki, a do tego miejscowości takie jak Wisła mają wiele nowych tras i bardzo dobrą bazę noclegową. Szkoły narciarskie znajdują się tam praktycznie przy każdym stoku, podobnie jak wypożyczalnie nart. Dzięki temu oszczędzamy wiele cennego czasu, który można poświęcić na naukę.

Kolejnym ważnym elementem jest motywacja. Nauka wszystkiego wymaga czasu, dlatego nie poddawajmy się po pierwszych nieudanych próbach. Wszystko na początku wydaje się trudne i niemożliwe. Z jazdą na nartach nie jest inaczej. Dobrzy instruktorzy, wiele godzin ćwiczeń i chęci mogą sprawić cuda.

 

Ponadto opanowanie podstaw jest już dobrym początkiem do tego, by samemu ćwiczyć i próbować swoich sił na coraz to bardziej zaawansowanych trasach.

 

comments powered by Disqus