Tu jesteś: Aktywna strona życia » Kulturystyka » Na czym polega trening FBW i jakie daje korzyści?

Na czym polega trening FBW i jakie daje korzyści?

Na czym polega trening FBW i jakie daje korzyści?

Full Body Workout jest jedną z technik ćwiczeń fizycznych, które kładą nacisk na równoczesne rozwijanie wszystkich grup mięśni. W praktyce oznacza to, że mamy całą masę ćwiczeń, ale żadne z nich nie jest ćwiczeniem specjalistycznym skierowanym na określony mięsień.

Dla kogo?

Trening FBW polecany jest w zasadzie wszystkim osobom, chociaż zazwyczaj najbardziej zadowolone są z niego osoby początkujące o słabej kondycji ogólnej oraz osoby wracające do sportu po czasie leniuchowania, w tym po długotrwałym leczeniu różnego rodzaju urazów. Płeć czy wiek mają tu drugorzędne znaczenie. Full Body Workout można traktować również jako sposób na podtrzymywanie dobrej sylwetki.


Jakie przynosi korzyści?
    
Jak przystało na ćwiczenia skupiające się równocześnie na całym ciele, nie można liczyć, że FBW zbuduje nam „kaloryfer” lub sprawi, że nasz biceps będzie wyjątkowo okazały. Rozwój jest ogólnosystemowy, przez co oczywiście poprawia się siła, ale znacznie ważniejsza jest tutaj wydolność. Spalanie tkanki tłuszczowej odbywa się na przyzwoitym poziomie, a do tego osoby chcące wejść w świat kulturystyki mogą liczyć na szybki przyrost wstępnej suchej tkanki mięśniowej (bez przybierania zbyt wiele wagi).


Dlaczego Full Body Workout?

Osoby decydujące się na trening FBW mogą liczyć na dobry wygląd swojego ciała, ponieważ regularnie wszystkie jego partie będą odświeżane. Zaletą tej metody treningowej jest też jej urozmaicenie. Wykonuje się wiele ćwiczeń z niewielką ilością powtórzeń, a do tego można znaleźć propozycje układów treningowych zawierających w sobie wiele dynamiki. Typowy trening FBW powinien składać się z trzech sesji w tygodniu, ale jeśli będą to tylko dwie lub czasami trzeba będzie jakąś opuścić, nie będzie z tego powodu tragedii.

comments powered by Disqus