Tu jesteś: Aktywna strona życia » Sprzęt sportowy » Legginsy – czy odpowiednie do ćwiczeń?

Legginsy – czy odpowiednie do ćwiczeń?

Legginsy – czy odpowiednie do ćwiczeń?

Od kilku lat wrócił trend na aktywność fizyczną. Wzmożoną chęć do ćwiczeń możemy zauważyć zarówno wśród mężczyzn jak i kobiet. Każdy chce wyglądać lepiej, w końcu „w zdrowym ciele, zdrowy duch”.

 W internecie czy telewizji mamy możliwość znalezienia różnych programów lub trenerów, którzy przyjdą nam z pomocą w dobraniu aktywności sportowej oraz odpowiednio zbilansowanej diety. Po nich samych widać pewien trend noszonych ubrań. Bardzo często wybierają odzież sportową, która przylega do ich ciała, ale nie krępuje ruchów. Dzięki temu możemy zobaczyć jakie mięśnie pracują przy danym ćwiczeniu oraz efekty ich pracy. W końcu ciało trenera jest wizytówką prowadzonego przez niego programu. Jeśli sam trener, który zaleca określone ćwiczenia i dietę nie wygląda jak osoba wysportowana, to raczej nie przynosi ona zbyt dobrych efektów, ani nie wzbudza zaufania.

 

Każdy sklep odzieżowy posiada obecnie dział sportowy. Zarówno w takich miejscach jak i sklepach typowo sportowych najczęściej produkowanymi spodniami są legginsy. Bardzo trudno dla kobiet znaleźć zwykłe spodnie dresowe. Dla mężczyzn dużo prościej, ale z tego względu, że legginsy nie są wśród nich zbyt popularne.

 

Od wielu lat dąży się do ideału piękna oraz byśmy wyglądali atrakcyjnie w noszonych ubraniach. Uważa się, iż spodnie przylegające do ciała nie przeszkadzają w wykonywaniu ćwiczeń. Jest to niezwykle ważne by ubrania noszone w trakcie aktywności sportowej nie obcierały nas oraz poruszały się razem z nami. Obecnie legginsy posiadają podwyższony pas biodrowy, byśmy nie musiały podciągać spodni co chwilę do góry. Jest to niezwykle pomocne przy wykonywaniu ćwiczeń ze sztangą, takich jak martwy ciąg na różne sposoby lub przysiady.

 

Jeśli nie lubimy chodzić po sklepach i mierzyć ubrań zawsze możemy je zamówić przez internet. Wśród wielu sklepów internetowych możemy natrafić na http://padmawear.com/. Proponują nam ciekawy wybór legginsów, które spełniają wszelkie wymagania by można było w nich wygodnie ćwiczyć. Posiadają wysoki stan, są długie, wykonane z dobrego materiału o ciekawych wzorach. Z pewnością każda kobieta znajdzie coś dla siebie.

 

Legginsy dostępne są w kilku rozmiarach oraz wzorach kolorystycznych. Znajdziemy printy inspirowane zwierzętami takimi jak wąż czy zebra, jasnoszare z delikatnym motywem kwiatów, wielokolorowe czy jednokolorowe bez żadnych wzorów, w neutralnym kolorze szarym oraz wściekle różowym. Do ich produkcji użyto mieszanki materiałów wiskozy z elastyną czy bawełny organicznej z elastyną. Dodatek elastyny sprawia, że spodnie są rozciągliwe i dopasowują się do naszych ruchów. Materiał jest przewiewny, ale nie prześwitujący, dlatego przy wykonywaniu przysiadów nic nie będzie widać.

 

Pamiętajmy by w trakcie ćwiczeń nosić spodnie, w których to nam jest wygodnie, a legginsy z pewnością do takich należą. Nie posiadają one szerokich nogawek, które zaczepiały by się o maszyny ani nam nie przeszkadzają w wykonywaniu szybkich ruchów. Są to odpowiednie spodnie do ćwiczeń zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.

 

comments powered by Disqus