Tu jesteś: Aktywna strona życia » Sprzęt sportowy » Jakie przyrządy i sprzęty przydadzą się w sali sportowej?

Jakie przyrządy i sprzęty przydadzą się w sali sportowej?

Jakie przyrządy i sprzęty przydadzą się w sali sportowej?

W każdej sali sportowej powinny się znaleźć podstawowe przyrządy gimnastyczne oraz niezbędny sprzęt, bez którego wykonywanie ćwiczeń byłoby niemożliwe.

Sale gimnastyczne

Z sali gimnastycznych umiejscowionych w większych obiektach sportowych korzysta nie tylko młodzież, ale również dorośli reprezentujący różne przedziały wiekowe. Sale funkcjonujące przy szkołach nierzadko są wynajmowane na popołudnia i wieczory, kiedy akurat nie ma tam żadnych zajęć. Ale z inicjatywy samorządów powstają również rekreacyjne placówki zupełnie niezwiązane ze szkołą.

Niezależnie do tego, jaki charakter ma dany obiekt sportowy, przy zaopatrywaniu sali należy postarać się o to, aby przyrządy i akcesoria, które się w niej znajdą, odpowiadały potrzebom różnych grup wiekowych. A więc przydadzą się nie tylko piłki różnego rodzaju, kozły gimnastyczne, odskocznie czy równoważnie, ale również np. worki i rękawice bokserskie, kaski do king-boxingu itp.

 

Gimnastyka na najwyższym poziomie

Jeśli rozporządzacie stosunkowo niewielkim budżetem, w pierwszej kolejności postarajcie się o sprzęty podstawowe – i to w takiej ilości, na jaką pozwala wam kosztorys. Do standardowego wyposażenia sal gimnastycznych należą takie akcesoria jak różnego rodzaju piłki, materace oraz co najmniej jeden kozioł gimnastyczny. Jeśli budżet Wam na to pozwala, zainwestujcie ponadto w skakanki, taśmy, gumy, hantle, drabinki, skrzynie, pachołki, skakanki, woreczki, liny oraz drążki. Im więcej sprzętu, tym więcej możliwości. Ideałem byłoby oczywiście bogato zaopatrzona sala, w której nie brakowałoby żadnych akcesoriów do różnego rodzaju ćwiczeń (zarówno tych podstawowych, jak i bardziej zaawansowanych, wymagających specjalistycznych przyrządów).

 

Sprzęt sportowy w szkolnych salach gimnastycznych

Z salami gimnastycznymi usytuowanymi blisko szkół i wykorzystywanymi przez uczniów sprawa ma się nieco inaczej. Takie obiekty należy zaopatrywać zgodnie z wytycznymi znajdującymi się w programie nauczania. Aby lekcje wuefu miały regulaminowy przebieg, uczniowie powinni używać jedynie dobrej jakości sprzętu, który nie narazi ich na utratę zdrowia i zapewni im należyte bezpieczeństwo. Oprócz bezpieczeństwa liczy się oczywiście komfort. Jeśli już kupować siatki, to takie, które umożliwiają regulację wysokości; paletki do ping-ponga powinny dobrze leżeć w dłoni i być wygodne w użytkowaniu; piłki wszelkiego rodzaju niech będą dobrej jakości.

 

Sport w różnych odsłonach towarzyszy nam na każdym kroku, a różnego rodzaju obiekty sportowe są coraz chętniej odwiedzane. Dlatego mogą być one dobrym, lukratywnym interesem, w który warto zainwestować. Pamiętaj, aby przy zaopatrywaniu sali gimnastycznej liczyć się z budżetem i kupować jedynie sprzęty i akcesoria od dobrych producentów, co do których można mieć zaufanie.

 

comments powered by Disqus