Tu jesteś: Aktywna strona życia » Sprzęt sportowy » Jaką wybrać rakietę do badmintona?

Jaką wybrać rakietę do badmintona?

Jaką wybrać rakietę do badmintona?

Niezależnie od tego, czy jesteś już bardziej zaawansowanym graczem czy dopiero zaczynasz przygodę z badmintonem, poznaj nasze rady i wybierz najlepszą dla siebie rakietę!

Jeśli szukasz rakiety dla siebie, nie ma innej drogi, aby ją znaleźć, niż użycie co najmniej kilku z nich. Na początek kup rakietę uniwersalną o średniej elastyczności, a po kilku godzinach gry będziesz mógł określić, czy potrzebujesz sprzętu do gry ofensywnej czy może defensywnej. Podczas gry defensywnej zawodnik częściej stosuje uderzenie, którego celem jest odsunięcie przeciwnika w centralną część boiska i tym samym przygotowanie miejsca na zagrania smeczowe i dropowe. Do zagrań tego typu, czyli „clear', najlepiej sprawdzi się rakieta zbalansowana bliżej rączki i z większą sprężystością shaftu, co niewątpliwie ułatwia manewrowanie podczas defensywy. Jeśli natomiast okażesz się graczem ofensywnym, dobrym wyborem będzie rakieta z balansem na głowicę ze sztywnym shaftem, co pozwoli na skuteczne uderzenia płaskie i smecze. Gra ofensywna charakteryzuje się mocnymi uderzeniami płaskimi lotki w wolne miejsca boiska w celu szybkiego zakończenia wymiany. Tego typu rakieta wytrzyma również mocne uderzenia smeczowe. Wybierając rakietę odpowiednią dla siebie i swojego stylu gry, zwróć uwagę przede wszystkim na wagę rakiety i umiejscowienie jej balansu:

  • do mocnych uderzeń (ofensywnych) lepsza jest rakieta cięższa ze sztywnym shaftem i balansem na głowicę. Odpowiednia waga rakiety jest kluczowa i należy ja dobrać pod siebie. Zbyt ciężka rakieta będzie męczyć rękę, a co za tym idzie, odbierać nam przyjemność z gry.

  • do uderzeń lżejszych, obronnych, najlepsza będzie rakieta lekka ze sprężystym shaftem i balansem bliżej rączki, która pomaga uzyskać bardziej precyzyjne uderzenia, co w grze kombinacyjnej jest kluczowe.

  • średnia waga rakiety oraz balans mniej więcej pośrodku - to uniwersalne rozwiązanie na początek, przed wyborem właściwego dla nas stylu gry.

comments powered by Disqus