Tu jesteś: Aktywna strona życia » Fitness » Jak przygotować się do ślubu, by wyglądać pięknie i nie zwariować?

Jak przygotować się do ślubu, by wyglądać pięknie i nie zwariować?

Jak przygotować się do ślubu, by wyglądać pięknie i nie zwariować?

Nic tak nie mobilizuje do zrzucenia kilku kilogramów, jak własny ślub! Jak jednak opracować skuteczny plan ćwiczeń, żeby uzyskać ładną sylwetkę, ale nie przesadzić z odchudzaniem? Sprawdź nasze porady!

Przede wszystkim warto podjąć aktywność fizyczną co najmniej kilka tygodni (a najlepiej miesięcy) przed ślubem. Starając się schudnąć „na ostatnią chwilę”, możesz nie osiągnąć zamierzonego efektu, a poza to będziesz zbyt zajęta pochłaniającymi czas przygotowaniami do uroczystości. Dlatego już w momencie ustalenia daty wesela powinnaś zastanowić się, jaka forma ruchu będzie dla ciebie najlepsza, a następnie opracować plan treningów i trzymać się go, nie pozwalając sobie na lenistwo.

Wybór zajęć fizycznych jest ogromny: możesz zapisać się na siłownię lub ćwiczyć w domu, zdecydować się na regularne bieganie, pływanie, jazdę na rowerze czy zajęcia fitness. Decyzja w głównej mierze będzie determinowana porą roku, w której zaczniesz ćwiczyć. Niezależnie od wybranej formy aktywności, do stopniowego chudnięcia wystarczy już 30 minut treningu dziennie! Należy oczywiście wspomóc go odpowiednią dietą, spożywać duże ilości wody i prowadzić jak najzdrowszy tryb życia.

Najlepszą porą do ćwiczeń jest poranek – wysiłek we wczesnych godzinach wspiera prawidłowy metabolizm i dostarcza energii na cały dzień. Jeśli rano nie masz czasu na dłuższy trening, możesz wykonać kilka ćwiczeń rozciągających, a dłuższą aktywność zostawić na popołudnie (najlepiej wykluczyć porę wieczorną, ponieważ organizm jest wtedy nastawiony na wypoczynek). Każdy trening powinnaś zaczynać od krótkiej rozgrzewki, a kończyć serią ćwiczeń rozciągających, które pomogą ci pozbyć się zakwasów.

Przy planowaniu codziennej aktywności pamiętaj, że nie możesz się przeforsować ani przesadzić z ilością ćwiczeń. Nie zakładaj wyczerpujących treningów na kilka tygodni przed weselem: kiedy odwiedzisz już salon sukien ślubnych w Warszawie lub innym mieście oraz wybierzesz kreację, czeka cię kilka przymiarek, które pozwolą dopasować suknię do twoich aktualnych wymiarów. Po nich jednak nie będziesz miała takiej możliwości - postaraj się więc ograniczyć czas odchudzania do tego momentu, aby twoja wymarzona kreacja idealnie na ciebie pasowała!

 

fot. Laurelle

comments powered by Disqus