Tu jesteś: Aktywna strona życia » Sprzęt sportowy » Buty Merrell - najlepsze obuwie na zimę

Buty Merrell - najlepsze obuwie na zimę

Buty Merrell - najlepsze obuwie na zimę

Poszukiwanie butów na zimę bywa trudne.

A to głównie dlatego, że często nasz wybór jest ograniczony do kilku modeli, które wyglądają tak samo. Zazwyczaj są to ciężkie, czarne lub brązowe trepy, które pasują tylko do strojów codziennych. Jeśli natomiast potrzebujemy butów, które będą odpowiednie do strojów bardziej formalnych, skazani jesteśmy na przemarzanie w eleganckich półbutach. Całe szczęście jest jedna firma, która doskonale rozumie potrzeby swoich klientów i wychodzi na przeciw ich oczekiwaniom. Firma Merrell specjalizuje się bowiem w obuwiu zimowym.

 

Historia marki Merrell

 

W przypadku tej firmy nie mamy do czynienia z rodzinnym biznesem czy nagłym natchnieniem podczas wakacji. Historia marki Merrell rozpoczyna się w roku 1981 czyli wbrew pozorom nie tak dawno temu (porównując lata do takich marek jak Adidas czy New Balance). Została ona założona przez Clarka Matisa oraz Johna Schweizera, którzy poznali się pracując razem w firmie Rossignol (którą zapewne znacie jako czołowego producenta nart i akcesoriów narciarskich). Panowie wspólnie zadecydowali,  że chcą produkować buty, które będą przeznaczone do wspinaczki górskiej. Z pomysłem produkcji butów trekkingowych zwrócili się do Randy’ego J. Merrella, od którego to nazwiska pochodzi nazwa firmy. Zaprosili go do współpracy i od samego początku było wiadomo, że ich pomysł jest skazany na sukces. A to dlatego, że Merrell mógł się pochwalić sukcesem we wprowadzaniu na rynek nowych butów. Projektowane przez niego buty były sprzedawane za 500$ za parę i były uważane za najlepsze.

 

Dwa lata później czyli w roku 1983 do sklepów trafiły pierwsze buty trekkingowe firmy Merrell. Po pierwszych 3 latach od wprowadzenia na rynek nowej marki, Randy Merrell postanowił odejść z firmy i powrócić do produkcji swoich własnych, ekskluzywnych butów. Rok po jego odejściu firma została wykupiona przez firmę Karhu, która to postanowiła zwiększyć przychody przenosząc firmę do Azji, redukując tym samym koszty produkcji, ale też umożliwiając sprzedaż butów po niższych cenach. Wiązało się to też z chęcią rozszerzenia działalności na cały świat. 10 lat później nastąpiło kolejne przejęcie firmy Merrell, która w roku 1997 mogła już się pochwalić rocznymi zyskami na poziomie 23 milionów dolarów. Wykupiła ją firma Wolverine World Wide, która jest właścicielem marki do dnia dzisiejszego. Ich strategia poszerzenia działalności na cały świat (co nie do końca udało się Karhu) opłaciła się, gdyż w 2010 roku do wiadomości publicznej podano informację, że roczne zyski firmy wynoszą 500 milionów dolarów!

 

Grunt to specjalizacja

 

Za sukcesem marki Merrell stoi nie tylko dobre zarządzanie firmą, lecz przede wszystkim ich specjalizacja. Od samego początku tworzą oni obuwie trekkingowe, które idealnie nadawało się do wycieczek górskich. Poszerzając swoją ofertę o buty dla dzieci, wychodzili na przeciw oczekiwań swoich klientów. Stworzyli też buty, które dobrze sprawdzały się w codziennych, zimowych warunkach.


Cały czas może nas zastanawiać, co tak naprawdę zadecydowało o sukcesie marki? Przecież nie byli jedynymi producentami tego rodzaju obuwia. Jak to się mówi, diabeł tkwi w szczegółach. A to one są bardzo ważne w konstrukcji tych butów. Po pierwsze: do ich tworzenia wykorzystuje się nowoczesne materiały, które są lekkie. Dzięki temu nogi nie męczą się i nawet cały dzień w nich spędzony nie stanowi dla nas problemu. Drugą ważną rzeczą jest podeszwa. Podeszwa jest gruba i ma specjalny bieżnik. Jest on bardzo zróżnicowny, wielokierunkowy, dzięki czemu zapewnia przyczepność na każdej nawierzchni - także na oblodzonym chodniku - mówią przedstawiciele ze sklepu internetowego e-sporting.pl. Buty marki Merrell wykonano z nieprzemakającego materiału, który chroni przed wodą. Kupujący wybierają te buty również ze względu na ich design. Bo możliwe jest wybranie ich w różnych fasonach i kolorach, dzięki czemu nie musimy rezygnować ani z wyglądu, ani z praktycznego wymiaru butów. Ich cena również jest przystępna. Może nie kosztują poniżej 100 złotych, ale jest to z pewnością inwestycja na lata.

 

Więcej informacji uzyskasz na stronie: http://e-sporting.pl/produkty/pl/marki/buty-merrell,39,5840

comments powered by Disqus