Tu jesteś: Aktywna strona życia » Fitness » Aqua aerobik – co to jest i dlaczego warto ćwiczyć?

Aqua aerobik – co to jest i dlaczego warto ćwiczyć?

Aqua aerobik – co to jest i dlaczego warto ćwiczyć?

Aqua aerobik są to ćwiczenia wykonywane w wodzie. Bardzo dobrze działają na nasz organizm, a także sylwetkę. Woda sprawia, że czujemy się lekko i ćwiczenia są przyjemnością! Sprzyja ona także modelowaniu ciała i spalaniu tkanki tłuszczowej. Takie zajęcia są bezpieczne nawet dla kobiet w ciąży.

Dla kogo jest przeznaczony?

Taka aktywność przeznaczona jest dla osób w różnym wieku. Z aqua aerobiku mogą korzystać dzieci, starsi ludzie, osoby z nadwagą, otyłością, jak już wcześniej było wspomniane, kobiety w ciąży. Niektóre zajęcia wykonywane są na płytkiej wodzie, dlatego mogą z nich korzystać osoby, które nie umieją pływać. Aerobik oprócz tego, że korzystnie wpływa na stan zdrowia, to jest bardzo przyjemną formą spędzania czasu i wyśmienitą zabawą!

 

Jakie są rodzaje Aqua Aerobiku?

  • Tradycyjny – ćwiczenia przypominają te, które wykonywane są na sali, z tym, że odbywają się w wodzie. Są to proste, dynamiczne ruchy, którym towarzyszy rytmiczna muzyka.
  • Dla kobiet w ciąży – ta forma wodnego aerobiku przystosowana jest specjalnie dla kobiet ciężarnych. Ćwiczenia zmniejszają obrzęki, poprawiają krążenie, wzmacniają i rozciągają mięśnie.
  • Step aerobik – do dna basenu są przymocowane specjalne platformy do ćwiczeń.
  • Aerobik połączony z pilatesem – są to spokojniejsze ćwiczenia, które przeznaczone są dla osób nielubiących lub niemogących uprawiać nadmiernego wysiłku fizycznego.

 

Jakie przynosi efekty?

Aqua aerobik często polecany jest osobom, które przebyły kontuzje, operacje, ponieważ pomagają szybko odzyskać sprawność. Zwiększa elastyczność mięśni i ścięgien, wytrzymałość organizmu, poprawia koordynację ruchową. Oprócz tego wysmukla sylwetkę, wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej, redukuje cellulit. Takie zajęcia dodadzą nam energii i zapewnią świetne samopoczucie!

Aqua Aerobik jest bardzo przyjemną formą aktywności fizycznej, z której warto skorzystać! Na takie zajęcia możesz umówić się przez serwis LadyTime.pl.

 

comments powered by Disqus