Tu jesteś: Aktywna strona życia » Sporty indywidualne » Aktywny wypoczynek w Niemczech: Bawaria

Aktywny wypoczynek w Niemczech: Bawaria

Aktywny wypoczynek w Niemczech: Bawaria

Wiesz już, gdzie spędzisz tegoroczne ferie? Jeśli nie masz jeszcze pomysłu, zalecamy wybrać się w podróż do Bawarii.

Nasi zachodni sąsiedzi mają wiele do zaoferowania, jeśli chodzi o infrastrukturę turystyczną w okresie zimowym. Liczne stoki narciarskie, wypożyczalnie, lodowiska dla amatorów łyżew, atrakcyjne trasy biegowe, a także boiska do gry w hokeja – to tylko kropla w morzu niezliczonych możliwości, z których mogą korzystać turyści. Najbardziej malownicze zakątki Niemiec każdego roku zaludniają się amatorami sportów zimowych. Liczne parki narodowe czy krajobrazowe, rezerwaty przyrody oraz szlaki turystyczne tworzą doskonałe tło dla aktywnego wypoczynku.

 

Bawaria – raj dla narciarzy

Jednym z miejsc, które warto w Niemczech odwiedzić, jest Bawaria, która słynie przede wszystkim z pięknych krajobrazów. Ośnieżone stoki wznoszące się majestatycznie wśród strzelistych gór rokrocznie przyciągają setki narciarzy i snowboardzistów. Na uwagę zasługują też stylowe chaty z drewna, rozsiane po malowniczych zboczach, iskrzących się od promieni słońca. Z okolicznych stoków korzystają zarówno profesjonalni narciarze, jak również początkujący. Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tym sportem, mogą liczyć na odpłatną pomoc instruktorów. Do dyspozycji turystów pozostają też liczne wypożyczalnie sprzętu sportowego, w których można się zaopatrzyć w narty, deskę snowboardową oraz inne akcesoria przydatne przy zjeżdżaniu. Pracownicy takich wypożyczalni są profesjonalistami i służą dobrą radą nowicjuszom. Oprócz narciarzy i snowboardzistów z uroków bawarskich gór korzystają amatorzy sanek i tub śnieżnych, a także miłośnicy pieszych wędrówek.

 

Busem do Niemiec

Malownicze bawarskie krajobrazy stoją otworem przed napływającymi tu z całego świata turystami. Jeśli lubisz aktywnie spędzać czas, kochasz sporty zimowe i piesze wędrówki w górach, możesz się spodziewać, że Bawaria pozytywnie Cię zaskoczy. Można tam łatwo dojechać, rozpoczynając podróż autobusem. Z naszego kraju codziennie kursują busy do Niemiec – to najtańszy i najbardziej komfortowy środek transportu. Na wzmiankę zasługują zwłaszcza kaszubskie busy, a także busy pomorskie, wśród których prym wiedzie firma transportowa Kościerski Bus.

comments powered by Disqus