Tu jesteś: Aktywna strona życia » Sporty indywidualne » Aktywny wypoczynek w Alpach Bawarskich

Aktywny wypoczynek w Alpach Bawarskich

Aktywny wypoczynek w Alpach Bawarskich

Ferie coraz bliżej. Czy wiesz już, gdzie je spędzisz? Wszystkim niezdecydowanym gorąco polecamy wyjazd w Alpy Bawarskie.

Sezon narciarski trwa w najlepsze. Największe kurorty zimowe w Niemczech roją się od turystów, po stokach szusują narciarze i snowboardziści. Nie brakuje też saneczkarzy oraz amatorów łyżwiarstwa. Dlaczego warto wybrać się na narty właśnie do Alp Bawarskich? Na te oraz inne pytania odpowiadamy poniżej.

 

Alpy Bawarskie – dlaczego warto tu przyjechać?

Jeśli byłeś już na nartach w Szwajcarii, Austrii czy Francji, to zapewne wiesz, że kręci się tam w sezonie niezliczone mnóstwo ludzi – i trudno nieraz cieszyć się swobodą w takim tłumie. Niemieckie ośrodki narciarskie, takie jak te położone w regionie Alp Bawarskich, są dużo bardziej kameralne, mimo że pod żadnym względem nie ustępują miejscowościom turystycznym innych krajów europejskich. Stoki są dobrze wyposażone i należycie utrzymane, karnety stosunkowo tanie, a trasy zadbane i urozmaicone. Warto też wspomnieć o bogatej infrastrukturze turystycznej: jest gdzie zjeść, przespać się i rozerwać – pod tym względem Alpy Bawarskie są bez zarzutu. Dlaczego więc jeździć do krajów położonych dalej, skoro mamy tak blisko dobrze prosperujące kurorty narciarskie?

 

Garmisch-Partenkirchen – kurort narciarski

Garmisch-Partenkirchen to jeden z największych ośrodków sportowych w Alpach Bawarskich. Nie bez powodu to tętniące życiem miasteczko, położone 720 m n.p.m., cieszy się tak dużą popularnością wśród miłośników zimowego szaleństwa. Śnieg pokrywający stoki utrzymuje się tutaj od listopada aż do maja. Narciarze mogą szusować po trasach, których łączna długość wynosi 54 km. Szlaki są zróżnicowane, w pobliżu stoków funkcjonują wypożyczalnie sprzętu narciarskiego. Naprawdę warto tu przyjechać.

 

Busy do Niemiec: przewóz osób

Niech nadchodzące ferie będą wyjątkowe, pozwól sobie na odrobinę szaleństwa na alpejskich stokach. Nie tylko dlatego, że to magiczne miejsce zasługuje na uwagę, ale również dlatego, że bardzo łatwo tam dojechać. Busy pomorskie to jedna z najlepszych opcji, jeśli chodzi o transport. Również bus z Bytowa zapewni Ci komfortowe warunki podróży.

 

comments powered by Disqus